Sık Sorulan Sorular

En Çok Neler Soruluyor

 

 1. İngilizceSoru.com'un amacı nedir?

İngilizceSoru.com olarak amacımız İngilizce soru ihtiyacı olan bireylerin sadece 1 İngilizce soru bankası kitabı fiyatına son derece kapsamlı, kaliteli, yüksek teknolojili ve her yerden erişim imkanı veren bir çözüm ile bu ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Bu amaç doğrultusunda kullanıcılarımıza:

  1. 20 soru bankası kitabı içeriğine eşdeğer soru,
  2. Kişiye özel test oluşturabilen özel bir test yazılımı,
  3. Türkiye'nin en kapsamlı İngilizce Gramer başvuru içeriklerini,
  4. KPDS, YDS ve ÜDS gibi geçmiş yıllarda çıkmış bütün sınavlara erişimi
sağlıyoruz.

 

 1. İngilizceSoru.com'u kullanmak için internet şart mıdır?

Evet. İngilizceSoru.com internet üzerinden "eğitim hizmeti" verir. Sunulan hizmeti kullanabilmeniz için internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar yeterlidir. Kullanacağınız bilgisayara herhangi bir program kurmanız gerekmemektedir.

 

 1. Üyelik formunu doldurdum ama şifrem gelmedi. Ne yapabilirim?

Üyelik formunu dolduran bütün kullanıcılarımıza şifrelerini içeren bir mail sistem robotumuz tarafından otomatik olarak hemen gönderilir. Yani şifrenizin gönderilmemiş olması gibi bir ihtimal yoktur.

Ancak bazen gönderilen şifre mailleri filtrelere takılabilmekte, posta kutunuzun önemsiz posta (junk mail, bulk mail) bölümüne düşmekte ve sizin gözünüzden kaçabilmektedir. Bu nedenle posta kutunuzun "gelen posta" bölümüne birkaç dakika içinde şifre mailiniz gelmezse, mutlaka önemsiz posta bölümüne de bakın.

Mailiniz yine de yoksa, bizi "İletişim" bölümünde yer alan telefon numaramızdan mesai saatleri içerisinde arayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

 

 1. Bana kitap – CD benzeri bir materyal gönderecek misiniz?

İngilizceSoru.com'da "ürün satışı" yapılmamaktadır. Bu nedenle size herhangi bir materyal gönderimi yapılmayacaktır.

 

 1. Çalışmalarımın çıktısını alabilir miyim?

Gayet tabii. Kullanıcı Sayfanızda gördüğünüz bütün ekranların çıktılarını alabilir, bilgisayar kullanmadığınız zamanlarda da çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

 

 1. Kullanım sürem neden 1 sene ile kısıtlı?

Bildiğiniz gibi İngilizceSoru.com online "eğitim hizmeti" sunmaktadır. Bütün eğitim hizmetlerinin doğaları gereği başlangıç ve bitiş süreleri vardır. Aynı şekilde İngilizceSoru.com eğitim hizmetinin de belli bir süresi bulunmaktadır. Sunduğumuz hizmetten tekrar yararlanmak isterseniz, yeni bir alım yapmanız gerekmektedir.

 

 1. Bu kadar kapsamlı bir hizmeti bu kadar ucuza nasıl verebiliyorsunuz?

İngilizceSoru.com içerikleri elektronik formattadır. Kullanıcılarımız kağıt, baskı, dizgi, dağıtım, satışçı gibi unsurlarının hiçbirine para ödemek zorunda kalmazlar. Bu nedenle sadece 1 İngilizce soru bankası kitabı fiyatına 20 kat daha fazla içeriğe erişim hakkı kazanırlar.

 

 1. Sunulan sorular geçekten orijinal mi?

Kesinlikle evet. Sistemde yer alan her bir soru İngilizceSoru.com tarafından geliştirilmiştir. Yani tamamı orijinaldir. Bu soruların tamamının tek kullanım hakkı İngilizceSoru.com'da olup, başka hiçbir yere bu soruların satışı yapılmamaktadır.

 

 1. Sitede yer alan sorular güncelleniyor mu?

Evet. İngilizceSoru.com olarak soru veritabanımızda yer alan "her bir soru ile" çok yakından ilgilenmekteyiz.  Büyük kullanıcı kitlemiz sayesinde sistemde yer alan her bir sorunun "soru zorluk" değerini düzenli olarak çıkarmaktayız. Yaptığımız bu düzenli incelemeler sonucunda sistemde yer alan sorular yeniden kategorize edilmekte, duruma göre sorular yeniden yapılandırılmaktadır.

 

 1.  Neden bir sınavı bitirmek için belli bir sayıda soru çözmek ve belli miktarda zaman geçirmek zorundayım?

Bu şekilde bir yönelime gitmemizin 2 temel sebebi bulunmaktadır:

   1. Sunduğumuz hizmetin mümkün olduğunca amacı doğrultusunda kullanılmasını sağlamak,
   2. Gerçekten çözülmemiş testler ile sistemin test çöplüğüne dönmesine ve dolayısı ile sistem performansının gereksiz yere düşmesine engel olmak.

 

 1. Kişisel bilgilerim 3. şahıslar ile paylaşılacak mı?

Kullanım Sözleşmemizde de belirttiğimiz gibi, kullanıcılarımızın bilgileri bizim için son derece önemli ve değerlidir. Kullanıcılarımızın verdikleri bireysel bilgiler sunduğumuz hizmetin geliştirilmesi amacı dışında hiçbir şekilde kullanılmamakta ve 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

 

 1. İstediğim zaman üyelikten çıkabilir miyim?

Evet. Tek yapmanız gereken iletişim formunu kullanarak bu talebinizi bize iletmenizdir. Sistemde size ait olan bütün bilgiler derhal silinecektir.

 

 1. Sitenizden kredi kartı ile alım güvenli midir?

İngilizceSoru.com size kredi kartı ile alımda gelinen en son teknoloji olan "3D Secure" teknolojisi ile alım imkanı vermektedir. Bu teknoloji sayesinde kredi kartınızın şifresi olmadan kesinlikle alım yapılamamaktadır. Yani, sizin kredi kartınız ile İngilizceSoru.com'dan sizden başka biri kesinlikle alım yapamaz.

Ayrıca kredi kartı ile alımlarda hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız, o bankanın teknik altyapısını kullanırsınız. Sizden istenen kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde saklanmaz, biryerlere kaydedilmez. O işlem sürecinde kullanılır ve işlem tamamlandığında, bilgileriniz silinir.

Bu nednelerledir ki, İngilizceSoru.com olarak sizlere gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir kredi kartı ile alım seçeneği sunmaktayız.

 

 1.  Bir üyelik birden fazla kişi tarafından kullanılabilir mi?

Teknik olarak evet. Ancak unutmamalısınız ki, sizin hesabınız sadece size özel ve sadece sizin kayıtlarınızı tutmak üzere tasarlanmıştır. Eğer hesabınız sizden başka kişiler tarafından da kullanılırsa, özellikle çözdüğünüz testlerin kontrollerinin yapılması sürecinde büyük karmaşa ve zaman kaybı yaşamanıza neden olacaktır.

Bunun yanında sistemin size sunacağı bazı çok özel fonksiyonlardan ise hiçbir şekilde verim alamamanız durumu ortaya çıkacaktır.